Rys historyczny

Publiczna Szkoła Podstawowa w Kopciach powstała w 1938 roku. Znajdowało się w niej 5 pomieszczeń klasowych. Plac pod budowę szkoły ofiarował pan Wincenty Ługowski – właściciel majątku w Kopciach. Kierownikiem placówki był wówczas pan Józef Hyc. W okresie okupacji część budynku szkolnego zajęta została przez szpital. Po wojnie utworzono tutaj siedmioklasową szkołę podstawową. W 1948 roku jej kierownikiem został pan Marian Banasiak.
W latach 50. zostało wykończone kolejne pomieszczenie, przeznaczone na klasę, kancelaria i kuchnia. Następnie dobudowano szczytową południową część szkoły – jedną klasę i mieszkanie dla nauczyciela. W 1952 roku szkołę prowizorycznie ogrodzono, a w latach 60. oszalowano drewnem.
W latach 1960 – 1967 szkoła awansowała do ośmioklasowej. Początkowo grono nauczycielskie składało się z 5 – 6 osób, później kadra liczyła 10 – 11 nauczycieli.
W 1970 roku pana Mariana Banasiaka na stanowisku kierownika zastąpił pan Szczepan Pietrak. W roku szkolnym 1972 – 1973 zmieniono nazwę funkcji kierownika na dyrektora. Jako pierwszy objął to stanowisko pracujący od 1951 roku w tejże szkole pan Jan Duszek. W 1989 roku jego miejsce zajęła pani Teresa Kuć, a po roku stanowisko to objął pan Bogdan Doliński.
Z dniem 1 września 1999 roku wraz z wprowadzeniem reformy szkolnictwa obniżono stopień organizacyjny do sześcioklasowej Publicznej Szkoły Podstawowej.

Od roku 2000 r. funkcję dyrektora pełni pani Dorota Czajkowska.
W 2004 r. w ramach programów ministerialnych szkoła otrzymała sprzęt komputerowy. Utworzono nowoczesną pracownię komputerową z 10 komputerami, skanerem i drukarką oraz rzutnikiem. Uzyskano podłączenie do Internetu. W szkole znajduje się 6 sal lekcyjnych, pracownia komputerowa i sala gimnastyczna.

W 2007 r. organ prowadzący dokonuje termomodernizacji i malowania na zewnątrz budynku szkolnego. W budynku jest ciepło a szkoła pięknie komponuje się z otoczeniem.

Szkoła pracuje według przyjętej koncepcji pracy, której priorytetem jest bezpieczeństwo uczniów, wychowanie ku wartościom duchowym i społecznym, kształtowanie ogólnie pożądanych postaw, sport, edukacja prozdrowotna i ekologiczna oraz osiąganie wysokich wyników w nauce. Uczniom oferowana jest duża liczba zajęć pozalekcyjnych, organizowanych zgodnie z sugestiami rodziców. Na uwagę zasługuje ponadto szeroka i wielopłaszczyznowa współpraca szkoły z instytucjami i placówkami, działającymi w środowisku lokalnym, co wpływa na rozwój szkoły i przynosi wymierne korzyści jej wychowankom. Uczniowie mają możliwość rozwijania zainteresowań i uzdolnień, wzbogacania wiedzy o środowisku społecznym i instytucjach użyteczności publicznej, autoprezentacji przed publicznością.

Uczniowie korzystają z programu Szklanka mleka oraz z obiadów dowożonych  z ……

W szkole pracuje 14 nauczycieli. Jest to wykwalifikowana kadra. 7 nauczycieli uzyskało stopień nauczyciela dyplomowanego, 2 mianowanego, 3 kontraktowego i 2 stażystów.

Większość nauczycieli ma kwalifikacje do nauczania kilku przedmiotów. Wykazują się kreatywnością i inwencją pedagogiczną. Realizują szereg programów i projektów pedagogicznych dostosowanych do specyfiki placówki, skorelowanych z miejscową historią i tradycją, a także przygotowują uczniów do świadomego korzystania z dobrodziejstw cywilizacji i jednocześnie strzegą ich przed czyhającymi z jej strony zagrożeniami. Pozyskują fundusze na różnorodne zajęcia pozalekcyjne i pomoce dydaktyczne realizując rządowe programy „Radosna Szkoła”. Szkoła wzbogaca się w kolorowy i nowoczesny plac zabaw, boisko do piłki koszykowej i siatkowej w raz z trybunami.  Dzięki staraniom pani dyrektor w tym roku przeprowadzono remont sali gimnastycznej i biblioteki.

Szkoła w Kopciach jest szkołą bezpieczną. Dojeżdżające dzieci oczekują na autobus od opieką nauczyciela na przystanku przy szkole.

Większość nauczycieli zna doskonale wszystkich uczniów. Pozwala to na pełniejsza kontrolę nad powierzonymi uczniami, a i sami uczniowie czują się pewniej i bezpieczniej, kiedy wiedzą że w pobliżu jest nauczyciel, na którego pomoc mogą liczyć w każdej chwili. Placówka stwarza naprawdę dobre warunki rozwoju swoim uczniom, a pracownikom godziwe środowisko pracy. Efektywne działania całej społeczności szkolnej są wspierane przez rodziców uczniów. Rada Rodziców pomaga szkole we wszystkich jej poczynaniach.

Our vision

Our vision is to stand as the foremost provider of strategic solutions, consistently delivering exceptional and personalized services. Whether you’re starting a new venture, or poised for expansion, our commitment is to collaborate and propel you towards your goals.

“Outstanding service and products at a reasonable price.”

— Happy Customer

Our commitment

From our products and services to our relationships with customers, partners, and the environment, we uphold a standard of excellence that is unwavering. At Acme, our commitment runs deep, shaping every aspect of our operations. We are steadfast in our dedication to our core principles, which serve as the foundation of our identity.